Organizator:

Partnerzy:


Partner generalny:
Partnerzy:
Nagrodę w postaci aparatu fotograficznego wygrała Pani Izabela Gabrysiak. Gratulujemy!

Tytuł Łodzinina Roku 2017 otrzymała Pani Ewa Pilawska. Gratulujemy!Sławomir Fijałkowski
Od niemal trzydziestu lat związany z animacją kultury. Założyciel kina Charlie, pomysłodawca Forum Kina Europejskiego Orlen Cinergia, prezes Stowarzyszenia „Łódź Filmowa”.

Kino Charlie istnieje od 1994 roku. W repertuarze znajdziemy najambitniejsze, najciekawsze, często niszowe produkcje. „Chcemy być latarnią dla widzów”, deklaruje Fijałkowski.

Z kolei Forum Kina Europejskiego „Cinergia”, które organizuje od pierwszej edycji, czyli od 1992 roku, to jeden z najstarszych festiwali w Polsce, doskonała wizytówka kulturalna Łodzi. Oprócz seansów odbywają się wtedy spotkania z twórcami, koncerty, wystawy, seminaria, pokazy mody. Wszystkie te działania sprawiają, że nasze miasto wciąż jest uważane za filmową stolicę Polski.

Adam Kszczot
Gwiazda sportu. Jego specjalizacja to bieg na 800 metrów. Uczestnik igrzysk olimpijskich, wielokrotny reprezentant Polski. W 2017 roku na Mistrzostwach Świata w Londynie zdobył srebrny medal, zaś na Mistrzostwach Europy w Belgradzie – złoty.

Urodzony w Opocznie, od lat związany z Łodzią, którą nazywa swoim miastem rodzinnym. Wyczerpujące treningi nie przeszkodziły mu w ukończeniu studiów na Politechnice Łódzkiej.

Jeżeli ktoś pyta Adam Kszczota o najważniejszą życiową maksymę, zazwyczaj słyszy: „Ciężko pracuj”. Wspomniana przez sportowca pracowitość, obok wielkiego talentu i determinacji w zdobywaniu założonego przez siebie celu, budują wizerunek Polski – potęgi w lekkiej atletyce.

Ewa Pilawska
Absolwentka teatrologii. Od 1995 roku pełni funkcję dyrektora Teatru Powszechnego w Łodzi. Twórczyni Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych - jednego z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w Polsce.

Z inicjatywy Ewy Pilawskiej powstał „Teatr dla niewidomych i słabo widzących”. Jest to projekt realizowany we współpracy ze Związkiem Niewidomych w Łodzi. Podczas spektakli akcentuje się szczegóły dźwiękowe, zaś dekoracje i kostiumy dostają formę symboliczną.

Ewa Pilawska organizuje również przedstawienia dla osób bezrobotnych. Dzięki temu widzowie pozostający bez zatrudnienia mogą kupić bilet za symboliczną złotówkę. „Bo nie wolno gubić ducha ludzi, którzy znaleźli się w kłopotliwej sytuacji materialnej”, wyjaśnia.

Jarosław Suchan
Historyk sztuki, krytyk i kurator. Z pochodzenia krakowianin, od 2006 roku dyrektor Muzeum Sztuki w Łodzi. Chciałby, żeby łodzianie mieli poczucie, że muzeum jest „ich miejscem”.

Pomysłodawca wydarzenia pod nazwą Rok Awangardy. Dzięki tej inicjatywie w 2017 roku ponad 50 instytucji promowało sztukę XX wieku. W całym kraju odbywały się wystawy, koncerty i prelekcje. „Awangarda to zjawisko nie zawsze rozumiane”, uważa Jarosław Suchan. Dodaje, że wiele osób sytuuje ją na obrzeżach kultury, nie zdając sobie sprawy, jak wielki miała wpływ nie tylko na sztukę, ale na całe nasze życie.

Łódź jest dla niego nie tylko stolicą awangardy, ale również fascynującym, pobudzającym wyobraźnię, wspaniałym miastem.

Sławomir Wiak
Rektor Politechniki Łódzkiej. Z Łodzią związany od czasów studenckich. W 2002 roku otrzymał tytuł profesora nauk technicznych.

Specjalnością naukową profesora Wiaka są informatyka oraz elektrotechnika. Obowiązki dydaktyczne łączy z pracą naukowo-badawczą. Jest mocno zaangażowany w proces jednoczenia środowiska akademickiego. Postuluje odejście od kształcenia masowego w kierunku - jak najlepiej pojętego - kształcenia elitarnego.

W rozmowie z dziennikarzem Radia Łódź wyjaśnia: „Dzisiaj musimy myśleć o jakości. Jakość oznacza, że silnie indywidualizujemy tok kształcenia nakierowany na odbiorcę, a tym odbiorcą jest student.” Pytany, w jaki sposób udaje mu się połączyć pasje: naukową, zawodową i społeczną z życiem rodzinnym, odpowiada: „Praca jest przyjemnością”.


Od 1993 roku z inicjatywy Radia Łódź mieszkańcy Łodzi i regionu łódzkiego wybierają „Łodzianina Roku” – osobę, która ich zdaniem, poprzez swoje działania i udział w życiu miasta, najbardziej na ten tytuł zasłużyła.

Dotychczasowi laureaci plebiscytu:


Rok 2016: Cezary Pawlak

Jest prezesem Towarzystwa Opieki nad Starym Cmentarzem w Łodzi, które każdego roku organizuje kwestę na rzecz ratowania zabytków najstarszej łódzkiej nekropolii.

Pawlak z wykształcenia jest historykiem, ma duże doświadczenie w nauczaniu tego przedmiotu na różnych szczeblach edukacji. Pełni też rolę kustosza Muzeum Miasta Łodzi, jest koordynatorem projektów wystawienniczych, historycznych i edukacyjnych, między innymi: „Zakład Urbanowskich. Rodzina Dzieło Twórcy” (2013 r.). Został wyróżniony odznakami: „Za zasługi dla miasta Łodzi”, „Za opiekę nad zabytkami”, „Zasłużony dla kultury polskiej”.


Rok 2014: Beata Konieczniak i Wojciech Szrajber

W historii Plebiscytu po raz pierwszy dwie z nominowanych osób otrzymały taką samą liczbę głosów w tajnym głosowaniu Kapituły.

Beata Konieczniak jest inicjatorem powstania Fundacji "Lux Pro Monumentis", a także jej fundatorem. To organizacja pozarządowa skupiająca grupę miłośników Łodzi, jej architektury, dziedzictwa kulturowego, nowoczesnych technologii oraz możliwości, jakie niosą. Organizator Light Move Festival, jednego z większych i ważniejszych wydarzeń na kulturalnej mapie Łodzi.

Wojciech Szrajber jest dyrektorem szpitala im. Kopernika w Łodzi. Od kilku lat skutecznie i z pozytywnym efektem dla pacjentów i lekarzy przekształca szpital w nowoczesną placówkę.


Rok 2013: Marek Belka

Z okazji jubileuszu plebiscytu wybierano Łodzianina 20-lecia, którym został Marek Belka. W swojej karierze pracował również jako dyrektor Departamentu Europejskiego Międzynarodowego Funduszu Walutowego. W latach 2010–2016 pełnił funkcję prezesa Narodowego Banku Polskiego.


Rok 2012: Jerzy Janowicz

To jeden z najbardziej utalentowanych młodych tenisistów na świecie. Janowicz jest pierwszym Polakiem, który dotarł do półfinału turnieju wielkoszlemowego w grze pojedynczej na Wimbledonie. Trenował w łódzkich klubach, Orkanie, AZS i MKT i barwy tego klubu reprezentuje obecnie. W 2013 r. został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi za osiągnięcia sportowe, działalność na rzecz rozwoju i upowszechniania sportu.


Rok 2011: Radosław Wiśniewski

Lekarz, biznesmen i filantrop. W 2002 roku założył fundację Happy Kids, która działa na rzecz dzieci, które rodzicom odebrano lub ograniczono prawa rodzicielskie. Dzięki jego zaangażowaniu w działanie fundacji do tej pory w województwie łódzkim powstało już kilkanaście rodzinnych domów dziecka.


Rok 2010: Marcin Gortat

Jedyny polski koszykarz, który zagrał w finale NBA. Jest wychowankiem Łódzkiego Klubu Sportowego, a obecnie gra w drużynie Washington Wizards. Założył Fundację MG13, której celem jest pomoc młodym ludziom w realizacji własnych marzeń sportowych. Fundacja stara się odnajdować i wspierać młodych, obiecujących zawodników, a także promuje zdrowie i aktywny tryb życia. W 2017 r. został honorowym Obywatelem Łodzi, zaś rok później odebrał z rąk prezydenta Andrzeja Dudy Krzyż Oficerski i Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej za wybitne osiągnięcia sportowe, zasługi w rozwijaniu i upowszechnianiu sportu wśród dzieci i młodzieży, za promowanie Polski oraz działalność charytatywną.


Rok 2009: Jacek Moll

Wybitny kardiochirurg dziecięcy, od lat związany z Instytutem Centrum Zdrowia Matki Polki. Urodził się w Poznaniu, praktykował w Zabrzu u prof. Zbigniewa Religi, ale wybrał Łódź. Jest współzałożycielem Towarzystwa Przyjaciół Dziecka z Wadą Serca, a także członkiem Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego i licznych międzynarodowych towarzystw lekarskich.


Rok 2008: Jolanta Chełmińska

Ekonomistka, pełniła funkcję wojewody łódzkiego w latach 2007–2015. Po studiach na Uniwersytecie Łódzkim pracowała w Narodowym Banku Polskim oraz w PKO BP, gdzie została dyrektorem oddziału korporacyjnego. Wielokrotnie była nagradzana za sukcesy w bankowości, ale również za zaangażowanie w życie Łodzi.


Rok 2007: Krzysztof Candrowicz

Pomysłodawca wielu projektów związanych z kulturą w Łodzi. Stworzył Międzynarodowy Festiwal Fotografii, a także Międzynarodowe Centrum Sztuki "Łódź Art Center" mieszczące się w dawnej fabryce Scheiblera. Jest również jednym z inicjatorów zgłoszenia kandydatury Łodzi jako Europejskiej Stolicy Kultury.


Rok 2006: Leszek Markuszewski

Doktor nauk medycznych posiadający aż cztery specjalizacje - choroby wewnętrzne, diabetologia, kardiologia, medycyna sportowa. Zasłużył się przede wszystkim jako współtwórca Centralnego Szpitala Weteranów przy Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym Nr 2 w Łodzi. Jest również twórcą pierwszej w Polsce, nowoczesnej Kliniki Kardiodiabetologicznej.


Rok 2005: Andrzej Niemczyk

Siatkarz i trener, nazywany często ojcem chrzestnym siatkarskiej reprezentacji Polski kobiet. Pracę z drużynami kobiecymi rozpoczął w Łodzi, zdobywając z drużyną Chojeńskiego Klubu Sportowego mistrzostwo Polski. Prowadził drużyny niemieckie i tureckie, ale to z polską reprezentacją narodową udało mu się dwukrotnie zdobyć złoty medal na Mistrzostwach Europy.


Rok 2004: Marek Belka

Doświadczony polityk i ekonomista. Wykształcenie profesorskie zdobył w Łodzi. Dwukrotnie pełnił funkcję wicepremiera i ministra finansów, w latach 2004-2005 był szefem Rządu. W swojej karierze pracował również jako dyrektor Departamentu Europejskiego Międzynarodowego Funduszu Walutowego. W latach 2010–2016 był prezesem Narodowego Banku Polskiego.


Rok 2003: Tadeusz Robak

Autorytet w dziedzinie hematologii, specjalizujący się w badaniach nad ostrymi i przewlekłymi białaczkami. Od wielu lat jest wojewódzkim konsultantem z tej dziedziny, a także kierownikiem Kliniki Hematologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W latach 1996-2002 pełnił funkcję prorektora do spraw nauki Akademii Medycznej, był też ostatnim rektorem tej uczelni.


Rok 2002: Piotr Dzięcioł

Producent filmowy, rozsławiający Łódź dzięki sukcesom obrazów ze studia Opus Film, którego jest szefem. Wspierał takie produkcje jak "Edi", "Wymyk", czy "Ida". Jest również członkiem Europejskiej Akademii Filmowej, a w latach 2008-2011 zasiadał w radzie Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.


Rok 2001: ks. Piotr Turek

Duchowny działający w Łodzi na rzecz osób niepełnosprawnych, ubogich i potrzebujących. Jest diecezjalnym duszpasterzem głuchoniemych, dzięki jego staraniom transmisje mszy świętych w Telewizji Polskiej są tłumaczone na język migowy. W 2009 roku założył w Łodzi Fundację Integracja JP II, która organizuje wyjazdy kolonijne i charytatywne koncerty dla dzieci z rodzin dysfunkcyjnych.


Rok 2000: Marcel Szytenchelm

Animator kultury i aktor, znany przede wszystkim z roli w serialu "Zmiennicy". Z jego inicjatywy przy Widzewskich Domach Kultury powstało Studio Teatralne "Słup". Jest również pomysłodawcą łódzkich obchodów Dnia Tuwima i Dnia Reymonta, a także autorem lub współautorem projektów większości pomników z Galerii Wielkich Łodzian na ulicy Piotrkowskiej.


Rok 1999: Marek Edelman

Był działaczem społecznym i politycznym żydowskiego pochodzenia. W czasie wojny był jednym z przywódców powstania w getcie warszawskim, po wojnie - na stałe zamieszkał w Łodzi i to tu ukończył studia medyczne ze specjalizacją w zakresie kardiologii. Jest autorem książek i publikacji naukowych, a jego wojenne świadectwo spisała między innymi Hanna Krall w wywiadzie "Zdążyć przed Panem Bogiem".


Rok 1998: Jan Machulski

Był aktorem, reżyserem i wykładowcą związanym przede wszystkim z Państwową Wyższą Szkołą Filmową, Telewizyjną i Teatralną w Łodzi. Przez wiele lat pełnił funkcję dziekana Wydziału Aktorskiego tej uczelni. Zagrał blisko 100 ról filmowych, między innymi w kultowym "Va bank" oraz ponad 120 ról teatralnych. To z jego inicjatywy na ulicy Piotrkowskiej powstała Aleja Gwiazd.


Rok 1995: Wacław Dec

Był znanym w Polsce ginekologiem i położnikiem. Przez wiele lat pracował w Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi, a w 1984 roku został dyrektorem Instytutu Ginekologii i Położnictwa w Szpitalu im. Madurowicza. Był również profesorem łódzkiej Akademii Medycznej, gdzie pełnił funkcję prorektora do spraw nauczania i wychowania.


Rok 1994: Jerzy Kropiwnicki

Ekonomista i polityk, dwukrotnie zasiadał w Sejmie, pełniąc wysokie funkcje. Był między innymi Ministrem Pracy i Polityki Socjalnej, Ministrem Rozwoju Regionalnego i Budownictwa, a w latach 2002-2010 prezydentem Łodzi. To z jego inicjatywy powstało stowarzyszenie Powrót Trzech Króli, dzięki któremu 6 stycznia ponownie jest dniem wolnym od pracy.


Rok 1993: Marek Markiewicz

Człowiek mediów i polityki. Pracował między innymi w łódzkim ośrodku Telewizji Polskiej, również jako redaktor naczelny. Był też pierwszym przewodniczącym Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Dwukrotnie zasiadał w Sejmie, a w Łodzi - zgodnie z wykształceniem - prowadził kancelarię adwokacką.


Rok 1992: Andrzej Pawelec

Biznesmen, któremu sławę przyniosły między innymi sukcesy łódzkiego Widzewa. W latach 1993-1998 pełnił funkcję prezesa tego klubu. Zasiadał również w zarządzie Polskiego Związku Piłki Nożnej. Jego nazwisko kilkakrotnie pojawiało się na liście stu najbogatszych Polaków, którą publikował tygodnik Wprost.


Rok 1992: Andrzej Ostoja-Owsiany

Był pierwszym niekomunistycznym przewodniczącym Rady Miejskiej w Łodzi. W 1981 roku znalazł się w gronie założycieli łódzkiego Społecznego Komitetu Pamięci Marszałka Józefa Piłsudskiego. Przez całe życie angażował się w działania opozycyjne i polityczne, z zawodu był prawnikiem, zasiadał też w Sejmie i Senacie.


Rok 1992: Jaromir Jedliński

Niezależny kurator kolekcji i wystaw, autor filmów o sztuce, a także kilkuset tekstów i rozmów z artystami. Przez wiele lat pracował w Muzeum Sztuki w Łodzi, w latach 1991-1996 również na stanowisku dyrektora tej instytucji. Z Łodzią związała go też Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna, gdzie wykładał wiedzę o sztuce.
REGULAMIN GŁOSOWANIA W PLEBISCYCIE „ŁODZIANIN ROKU 2017”


POSTANOWIENIA OGÓLNE

 1. Organizatorem głosowania SMS w plebiscycie ,,Łodzianin Roku 2017’’ zwanego dalej Głosowaniem, jest Polskie Radio – Regionalna Rozgłośnia w Łodzi ,,Radio Łódź’’ – Spółka Akcyjna z siedzibą w Łodzi, ul. Narutowicza 130, 90-146 Łódź, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000144209, której akta rejestrowe znajdują się w Sądzie Rejonowym dla Łodzi – Śródmieścia w Łodzi, XX Wydziale Gospodarczym Krajowego Rejestru Sądowego (dalej: Organizator).
 2. Głosowanie odbywa się na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej, w okresie od dnia 22 stycznia 2018 roku do dnia 20 lutego 2018 roku i ma na celu wybór osoby, której przyznany zostanie tytuł Łodzianina Roku 2017.
 3. Osoba przystępująca do Głosowania staje się jego Uczestnikiem i tym samym akceptuje wszystkie postanowienia Regulaminu.
 4. W Głosowaniu udział wziąć mogą osoby fizyczne, które ukończyły osiemnasty rok życia, zamieszkałe na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
 5. Uczestnictwo w Głosowaniu ma charakter dobrowolny.
 6. Organizator ponosi odpowiedzialność za treść i formułę Głosowania.
 7. Głosowanie nie jest grą hazardową w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 19 listopada 2009 roku o grach hazardowych (Dz. U. z 2009, Nr 201, poz.1540 z póź. zm).
 8. W kwestiach nieuregulowanych niniejszym Regulaminem zastosowanie mają postanowienia Regulaminu Plebiscytu „ŁODZIANIN ROKU 2017”.

ZASADY UCZESTNICTWA

 1. Aby wziąć udział w Głosowaniu należy albo:
  1. wysłać pod numer 71601 (1,00 zł. + VAT) wiadomość tekstową o treści PLEBISCYT. oraz nazwisko wybranej osoby wpisane wielką literą, lub
  2. oddać głos za pośrednictwem strony internetowej www.lodzianinroku.pl
 2. Głos można oddać na jedną z pięciu nominowanych osób, które wybrane zostały przez Komisję Plebiscytową.
 3. Wpisanie w treść wiadomości tekstowej wysłanej pod numer 71601 nazwiska osoby spoza finałowej listy pięciu nominowanych osób, nie zostanie uznane za oddanie ważnego głosu.
 4. Organizator nie zwraca Uczestnikom kosztów wynikających z niedostarczenia wiadomości tekstowej przez operatora sieci komórkowej.
 5. Organizator będzie prowadził rejestr głosów oddanych w sposób przewidziany w pkt 1 lit. a) niniejszego działu.
 6. TVI LODMAN będzie prowadzić rejestr głosów oddanych w sposób przewidziany w pkt 1 lit. b) niniejszego działu.
 7. Rejestr głosów prowadzony będzie przez cały okres czasu, w którym możliwe jest oddanie ważnego głosu.
 8. Każda z głosujących osób może oddać ważny głos tylko jeden raz, na jednego z pięciu finalistów.
 9. Jednorazowe wzięcie udziału w głosowaniu w którykolwiek ze sposobów przewidzianych w pkt 1 niniejszego działu, przy zachowaniu wymogów formalnych i technicznych, jest jednoznaczne z oddaniem jednego ważnego głosu.
 10. Ważne głosy mogą być oddawane do dnia 20 lutego 2018 roku do godziny 23:59
 11. Dnia 23 lutego 2018 roku zbierze się Komisja Plebiscytowa w celu wyłonienia zwycięzcy Plebiscytu ,,Łodzianin Roku 2017’’. Tytuł ,,Łodzianina Roku 2017’’ przypadnie tej spośród nominowanych osób, która zdobyła łączną największą ilość głosów oddanych w sposób przewidziany w pkt 1 niniejszego działu.
 12. W przypadku oddania głosu w sposób wskazany w pkt 1 lit. b) powyżej, możliwe będzie uzasadnienie dokonanego wyboru. Uzasadnienie musi składać się z nie więcej niż 750 znaków i zawierać w swojej treści:
  • wskazanie powiązań kandydata z regionem łódzkim,
  • opisanie działań, którymi w ocenie głosującego kandydat zasłużył sobie na tytuł Łodzianina Roku 2017,
  • wpływu, jaki kandydat wywarł w roku 2017 na region łódzki,
  • wyjaśnienie dlaczego dokonania kandydata, na którego głosujący oddaje swój głos, przewyższają dokonania innych kandydatów.
 13. Spośród wszystkich osób, które oddały ważny głos w sposób wskazany w pkt 1 lit. b) oraz uzasadniły go zgodnie z wymaganiami wskazanymi w pkt 12 niniejszego działu, wytypowana zostanie jedna osoba, która otrzyma nagrodę rzeczową, ufundowaną przez Organizatora. Typowania dokona Komisja Plebiscytowa w dniu 23 lutego 2017 roku. Zwycięzca zostanie poinformowany drogą telefoniczną lub internetową.
 14. Komisja Plebiscytowa dokonując ocen uzasadnień przygotowanych przez głosujących, oceniać będzie przede wszystkim zawarcie w treści uzasadnienia wszystkich niezbędnych elementów wskazanych w pkt 12. Nadesłane uzasadnienia mogą otrzymać od 0 pkt do maksymalnie 50 pkt. Każdy z wymaganych elementów uzasadnienia oceniany będzie z osobna, Komisja Plebiscytowa będzie mogła mu przyznać od 0 pkt do maksymalnie 10 pkt. Spójność uzasadnienia oraz walory językowe i stylistyczne podlegać będą osobnej ocenie od 0 pkt do maksymalnie 10 pkt. Zwycięży autor uzasadnienia, które otrzyma największą ilość punktów. W przypadku przyznania kilku uzasadnieniom takiej samej ilości punktów, Komisja Plebiscytowa wyłoni zwycięzcę w głosowaniu. W takiej sytuacji każdy z członków Komisji Plebiscytowej będzie mógł oddać jeden głos na jedno spośród najwyżej ocenionych uzasadnień. W przypadku oddania równej liczby głosów na dwa lub więcej uzasadnień, głos rozstrzygający mieć będzie Redaktor Naczelny Radia Łódź S.A.
 15. Uzasadnienie, o którym mowa powyżej, może składać się z nie więcej niż 750 znaków.
 16. Organizator zaznacza, iż oddanie głosu bez uzasadnienia dokonanego wyboru, stanowi ważny głos, który zostanie skutecznie odnotowany, przy czym głosujący nie znajdzie się w gronie osób mogących otrzymać nagrodę rzeczową.
 17. Ogłoszenie wyników Plebiscytu ,,Łodzianin Roku 2017’’ nastąpi w dniu 24 lutego 2018 roku podczas Gali Finałowej w Muzeum Miasta Łodzi przy ul. Ogrodowej 15 w Łodzi.

DANE OSOBOWE

Przetwarzanie danych osobowych Uczestników następuje zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (Dz.U.1997 nr 133, poz. 883 z późn. zm.). Administratorem danych osobowych jest Organizator oraz TVI LODMAN.

POSTANOWIENIA KOŃCOWE

 1. Regulamin dostępny jest w siedzibie Organizatora oraz na stronie internetowej: www.lodzianinroku.pl
 2. Organizator zastrzega sobie prawo zmian w Regulaminie w czasie trwania Głosowania i zobowiązuje się do natychmiastowego opublikowania zmienionego Regulaminu. Zmiany w Regulaminie nie wpływają na ważność i ilość dotychczas oddanych w sposób prawidłowy głosów.
 3. Organizator nie ponosi odpowiedzialności z tytułu wprowadzenia zmian w treści Regulaminu Plebiscytu ,,Łodzianin Roku 2017’’.
 4. Organizator nie ponosi odpowiedzialności z tytułu wystąpienia zdarzeń od niego niezależnych, które mogły mieć wpływ na przebieg głosowania.REGULAMIN PLEBISCYTU „ŁODZIANIN ROKU 2017”


POSTANOWIENIA OGÓLNE

 1. Organizatorem Plebiscytu „ŁODZIANIN ROKU 2017” jest Radio Łódź SA.
 2. Partnerami Plebiscytu są:
  • Express Ilustrowany – Partner medialny,
  • TVP Oddział w Łodzi – Partner medialny,
  • TVi Lodman
  • Muzeum Miasta Łodzi.
 3. Organizator powołuje KOMISJIĘ PLEBISCYTOWĄ w składzie:
  • Dariusz Szewczyk - Redaktor Naczelny Radia Łódź SA
  • Marcin Wąsiewicz - Dyrektor Programu
  • Jarosław Turek - redakcja Radia Łódź
  • Anna Groblińska - redakcja Radia Łódź
  • Piotr Bielawski - redakcja Radia Łódź
  • Piotr Andrzejczak - redakcja Radia Łódź
  W pracach bierze także udział (bez prawa głosu) Sekretarz Komisji - Ilona Chodzicka-Staniaszek
 4. Zasady kandydowania do tytułu „Łodzianin Roku 2017”:
  1. Kandydatem może być osoba zasłużona dla Łodzi, niezależnie od miejsca zamieszkania.
  2. Kandydatem nie może być osoba zatrudniona w żadnym z mediów, które zgłaszają kandydatów.
 5. Zasady przeprowadzania Plebiscytu:
  1. Do 15.01.2018 r. Redaktorzy Naczelni łódzkich mediów zgłaszają kandydatury do tytułu „Łodzianin Roku 2017” wg następujących zasad:
   1. Kandydatury są przesyłane na adres Radia Łódź S.A. sekretariat@radiolodz.pl
   2. Redakcja ma prawo zgłosić nie więcej niż trzy kandydatury – w kolejności od osoby najbardziej zasłużonej
   3. Zgłoszenie musi zawierać informację o zgodzie kandydata na udział w Plebiscycie i zgodę na prezentację jego osoby w mediach.
  2. Kandydaci zgłoszeni prze Redaktorów Naczelnych łódzkich mediów otrzymują punkty wg następujących kryteriów:
   1. za 1 miejsce – 5 punktów
   2. za 2 miejsce – 3 punkty
   3. za 3 miejsce – 1 punkt
  3. Rejestr zgłoszonych kandydatur prowadzi Radio Łódź S.A.
  4. Do 17.01.2018 r. Organizator Plebiscytu dokona obliczenia punktów, weryfikacji zgłoszonych kandydatur i ogłosi finałową listę pięciu osób nominowanych do tytułu „ŁODZIANIN ROKU 2017”.
  5. Od 22.01.2018 r. do 20.02.2018 r. Organizator oraz Partnerzy Plebiscytu prezentują w swoich mediach sylwetki pięciu osób nominowanych do tytułu „ŁODZIANIN ROKU 2017”.
  6. Sylwetki pięciu osób nominowanych będą przedstawiane zawsze w układzie alfabetycznym. Organizator i Partnerzy poświęcą zbliżoną ilość czasu antenowego/materiału prasowego na prezentację sylwetek poszczególnych osób nominowanych do tytułu „ŁODZIANIN ROKU 2017”.
  7. Od 22.01.2018 r. do 20.02.2018 r. słuchacze, widzowie, czytelnicy i internauci mogą głosować na dowolnie wybraną osobę (spośród pięciu osób nominowanych) poprzez:
   1. system sms-owy, wysyłając sms o treści PLEBISCYT. oraz nazwisko wybranej osoby na numer 71601. Koszt jednego sms-a to: 1 zł + vat. Rejestr głosów będzie prowadzony przez Radio Łódź S.A.
   2. za pośrednictwem strony internetowej: www.lodzianinroku.pl. Rejestr głosów prowadzony będzie przez TVI LODMAN.
  8. Każda z osób głosujących może oddać tylko jeden głos na jedną z osób nominowanych.
  9. Każda z osób biorących udział w głosowaniu wyrazi zgodę na przetwarzanie danych na wewnętrzny użytek organizatora Plebiscytu.
  10. Komisja Plebiscytowa, zgodnie z „Regulaminem głosowania w Plebiscycie Łodzianin Roku 2017”, przyzna nagrodę rzeczową jednej osobie biorącej udział w głosowaniu za pośrednictwem strony internetowej Plebiscytu.
  11. Dnia 22.02.2018 r. zbierze się na ostatnim posiedzeniu Komisja Plebiscytowa i wyłoni zwycięzcę Plebiscytu „ Łodzianin Roku 2017”. O przyznaniu tytułu zdecydują wyniki głosowania (w systemie sms-owym i internetowym). Z posiedzenia Komisji Plebiscytowej zostanie sporządzony protokół.
 6. Ogłoszenie wyników Plebiscytu nastąpi 24.02.2018 r. podczas Gali Finałowej w Muzeum Miasta Łodzi przy ul. Ogrodowej w Łodzi.
 7. W przypadkach nieobjętych niniejszym Regulaminem decyzję podejmuje Komisja Plebiscytowa.

Prezes Zarządu
Radio Łódź SA
Dariusz Szewczyk

Łódź, 09 stycznia 2018 r.